PL EN
w dółPrzejdź w dół

Prawnicy

Michał Tarka


Doświadczony prawnik zarządzający zespołami w kancelariach prawnych z ponad 15-letnim doświadczeniem oraz doradca ds. public affairs w wielu strategicznych przedsięwzięciach energetycznych i paliwowych, a także w zakresie rozwoju biznesu odnawialnych źródeł energii w Polsce i Unii Europejskiej. Mecenas Michał Tarka jest również założycielem, Dyrektorem Generalnym oraz Członkiem Zarządu Polskiej Organizacji Biometanu.

 

 

 

 

 

Przez wiele lat związany z największymi firmami prawniczymi w Polsce, gdzie przygotował i wdrożył koncepcje gospodarki niskoemisyjnej dla największych przedsiębiorstw z branż energochłonnych takich jak: paliwowa, spożywcza czy hutnicza.

Skutecznie reprezentuje klientów krajowych i międzynarodowych w interdyscyplinarnych procedurach inwestycyjnych oraz nadzoruje i koordynuje wieloosobowe zespoły projektowe z kraju i z zagranicy.

Michał Tarka jest obecny w branży OZE od roku 2009. W roku 2016 został nominowany do nagrody Clean Energy Awards jako najlepszy doradca prawny branży OZE w Polsce. Został laureatem I nagrody branżowej w kategorii "prawo" za wkład w rozwój branży i promocję biometanu jako nowoczesnego paliwa OZE podczas Kongresu Biogazu i Biometanu. Największym jego sukcesem jest jednak zajęcie 2. miejsca w kategorii Energy & Natural Resources z zespołem oraz indywidualna rekomendacja w Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita. Także regularnie kapituła rankingu EMEA Legal 500 rekomenduje mecenasa Michała Tarkę jako eksperta prawnego w branży energetycznej i paliwowej.

Jako częsty prelegent podczas konferencji w zakresie energetyki odnawialnej w kraju i za granicą posiada liczne relacje branżowe w kraju i zagranicą, a także jest współautorem komentarza do ustawy o OZE w roku 2020-2023 dla Wydawnictwa C.H. Beck, a także ekspertem krajowych i międzynarodowych organizacji branżowych działających w obszarze paliw i energii z OZE.

Posługuje się biegle językiem angielskim.

dr Marcin Trupkiewicz dr Marcin Trupkiewicz

Doktor nauk prawnych i wykładowca akademicki. Ekspert prawa energetycznego. Zajmuje się przede wszystkim tematyką OZE. Doradza przedsiębiorcom z sektora elektroenergetycznego, gazowego, ciepłowniczego i paliwowego. Uczestniczy w procesach legislacyjnych. Wyróżniony w międzynarodowym rankingu The Legal 500 EMEA.

 

 

 

 

 

Marcin posiada ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie regulacyjnym w sektorze energetycznym, w zakresie systemu wsparcia OZE i CHP, koncesjonowania działalności gospodarczej, przyłączania do sieci. Wspiera klientów w procesach inwestycyjno-budowlanych dotyczących inwestycji w instalacje OZE oraz infrastrukturę sieciową, kompleksowo prowadzi inwestycje i pomaga zarządzać obszarem regulacyjnym w przedsiębiorstwach energetycznych zajmujących się produkcją energii z OZE.

Marcin jest ekspertem w zakresie biogazu (biometanu) rolniczego oraz komunalnego (na oczyszczalniach ścieków oraz składowiskach odpadów). Doradza przedsiębiorcom z branży fotowoltaicznej w zakresie systemu aukcyjnego, procesów due diligence oraz transakcji obejmujących farmy fotowoltaiczne.

Reprezentuje klientów przed Prezesem URE, innymi organami administracji oraz instytucjami finansowymi.

Jako ekspert w Komisji Prawniczej Rządowego Centrum Legislacji brał udział w pracach nad nowelizacją ustawy o OZE i posiada bogate doświadczenie legislacyjne. Brał też udział w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych poświęconych energetyce odnawialnej. Współautor komentarza do ustawy o OZE dla Wydawnictwa C.H. Beck 2020-2023 oraz autor ponad 50 publikacji naukowych oraz branżowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się znami
Kancelaria Prawna Tarka Trupkiewicz i Wspólnicy

Udzielamy kompleksowego wsparcia

strzałka zobacz więcej